«Дом Кирпича»

При зведенні будинків, парканів з цегли або каменю особливу увагу необхідно приділити розчину, так як від типу і якості якого залежить надійність і довговічність будівлі.

Розчин і кам'яна кладка Як і сам цегла, розчини ділять на марки, значення яких коливаються від 10 до 200 і вибір залежить від особливостей будівництва.

Видів кладок розчинів всього три:

  • Цементні;
  • Цементно-вапнякові або цементно-глиняні;
  • Вапняні.

Для кам’яної кладки переважно застосовується другий змішаний тип, до якого входить цемент і пластифікатор у вигляді глини або вапна, а також пісок.

Дозування кожного зі складових залежить від їх характеристик, але в більшості для марок від 10 до 50 застосовується:

цемент: тісто з вапна / глини: пісок

1: 0,4: 5

1: 1: 12

1: 2: 16

Вимоги

В-першу чергу розчин повинен забезпечувати хорошу міцність кладці, тому склад повинен підбиратися з урахуванням висоти кладки і типу споруди.

По-друге, розчин повинен лягати рівним і тонким шаром на поверхню, а значить технологічним. Це забезпечить хороші зчіплюючі властивості, заповнить нерівності і полегшить процес укладання.

По-третє, суміш не повинна розшаровуватися, тобто пісок не повинен осідати тим самим порушуючи цілісність і рівність кладки. Правильна ступінь рухливості дозволить забезпечити належний рівень зручності кладкі.Для великих будівництв розчин готують на спеціалізованих заводах і доставляють на об’єкт, що будується, а ось для невеликих обсягів робіт можна використовувати сухі суміші, з яких готують розчин вже безпосередньо перед початком робіт.

Рекомендуємо також почитати:

Властивості цементного розчину і бетону;

Що таке саман і його застосування? ;

Мармурова крихта – універсальний матеріал ;

Митий пісок – якісне будівництво ;