«Дом Кирпича»

FAQ

Що таке морозостійкість цегли? У чому вона вимірюється і на що впливає? А так же підкажіть наш український ГОСТ для цегли.

Морозостійкість цегли або будь-якого іншого будівельного матеріалу - це властивість насиченого водою матеріалу витримувати в лабораторних умовах поперемінне заморожування і відтавання без будь-яких деструктивних наслідків для самого матеріалу.

Так як будь-який цегла, навіть повнотіла, має пористу структуру, то він вбирає в себе вологу - при замерзанні, вода перетворюється в лід і відбувається розширення кристалічного льоду, відповідно утворюється підвищений тиск всередині цегли, що природно призводить до поступового руйнування матеріалу.

Морозостійкість цегли прийнято позначати латинською буквою F і слідом за нею вказувати кількість циклів, які цегла може витримати. Наприклад, морозостійкість F25 означає, що цегла витримає 25 циклів заморожування і відтавання при випробуваннях. В Україні існує цегла з наступними характеристиками морозостійкості: F-15, F-25, F-35, F-50, F-100.

Так як в Україні переважно помірно-континентальний клімат і середньорічний перепад температур на перевищує 50 градусів Цельсія, то допустима марка по морозостійкості не повинна бути нижче F15.

Витяг з ДСТУ України:

Відповідно до ДСТУ Б В.2.7-61-97 «Цегла та камені, керамічні рядові і лицьові. Технічні умови », що діє на сьогоднішній день в Україні цегла повинен бути морозостійким і в насиченому водою стані витримувати без ознак видимих ​​пошкоджень (розшарування, лущення, розтріскування, викришування) не менше 15, 25, 35 і 50 циклів заморожування і відтавання для марок по морозостійкості відповідно F-15, F-25, F-35 і F-50.

Чим митий пісок відрізняється від гірського?

Митий пісок (або його ще називають намивні) виходить в результаті промивання великою кількістю води в піщаному кар'єрі, що дозволяє очистити його від всіляких глинистих і пилоподібних домішок. В результаті такої очистки залишаються тільки найдрібніші фракції (близько 0,2 - 0,5 мм.) Промивання піску дає можливість використовувати його для таких оздоблювальних робіт, як штукатурка, а також для бетонного виробництва, приготування сумішей в дорожньому і житловому будівництві. Будівельні роботи, а так само вироби з бетону при використанні митого піску виходять більш міцними і якісними, ніж, якби для цих цілей використовувався звичайний гірський пісок.

У гірському піску набагато більше глини і пилоподібних частинок, які впливають на якість вироблених з його допомогою робіт. Гірський пісок найчастіше використовують для приготування розчину для кладки стінових конструкцій, наприклад, таких як цегла, газосиликатні або керамзитобетонні блоки. Завдяки великій кількості глини в гірському піску він практично не осідає в кладочном розчині і, отже, мулярам зручніше працювати з ним, ніж з митим, так як митий пісок швидше осідає в розчині і будівельникам доводиться частіше його замішувати.

Ціна на гірський пісок трохи нижче, ніж на митий, так як перший не проходить додаткове очищення.

Більш детальну інформацію про пісок дивіться у відповідних розділах сайту.

Який пісок краще підійде для стяжки - митий або гірський?

Для того щоб ваша стяжка була міцною і довговічною треба використовувати митий пісок, оскільки там немає всіляких природних включень і часток глини. Глина не може розчинятися в розчині, і стяжка буде неоднорідною. Механічна міцність стяжки після висихання буде менше, глина буде обсипатися, отже, послабить стяжку, що в свою чергу призведе до появи тріщин в ній. З іншого боку, для того, щоб залити звичайну пескобетона стяжку, до якої не буде пред'являтися високі вимоги по надійності, зовсім не потрібно, щоб вона володіла надщільного або відсутністю пір. Все залежить в першу чергу від ваших пріоритетів - якщо ви хочете заощадити і вашої стягуванні не обов'язково володіти особливою якістю, міцністю і морозостійкістю, то можете сміливо використовувати гірський пісок. Однак якщо ви хочете домогтися гарної якості, то вам однозначно для цих цілей необхідний митий пісок.

Скільки існує піщаних кар'єрів в Харкові і де найякісніший пісок?

У Харківській області існують кілька діючих піщаних кар'єрів. В смт. Безлюдовака, в селищі Жихар і в селищі Олександрівка.

В смт. Безлюдівка знаходяться 2 кар'єра - перший муніципальний кар'єр розташований поруч з тим місцем, куди все Харків'яни їздять відпочивати в спекотні літні дні. Там видобувають як гірський пісок і вантажать його в машини відразу з котловану, так і митий, який за допомогою земснаряду спершу намивають з дна кар'єру, він висихає, а вже після того як він просохне його відвантажують споживачам. Коли в сезонні місяці на Безлюдівському кар'єрі намивають багато піску, то з пляжу можна побачити гори намивного піску в східній стороні. Пісок з цього кар'єра вважається найякіснішим, так як на кар'єрі регулярно проводяться планові заходи з контролю якості піску, що добувається.

Як правило, ми завантажуємо свої машини саме на муніципальному Безлюдівському кар'єрі, так як дорожимо своєю репутацією і робимо все, що від нас залежить, щоб клієнт отримав якісний матеріал і був задоволений нашою роботою.

Другий Безлюдівський кар'єр розташований трохи далі муніципального, до нього можна дістатися, якщо відразу після першого ЖД переїзду повернути наліво і проїхавши уздовж ЖД шляхів. Там видобувають теж досить чистий пісок, але на цьому кар'єрі немає земснаряда.

У Жіхаре є і гірський і митий пісок, але там якість митого піску трохи гірше, ніж в Безлюдівці. Пісок з Жіхарьского кар'єра можна відрізнити за кольором - він має сірий відтінок.

В Олександрівці добувають тільки гірський пісок. У ньому велика кількість глини, тому він має насичено жовтий колір. Його можна використовувати для приготування кладок розчинів, але для виробництва бетону він не підійде. Ціна на цей пісок не висока, тому часто недобросовісні перевізники видають його за Безлюдівський.

Чи є термін придатності у цементу, якщо є, то який?

Якщо цемент не використовується в роботі відразу ж після покупки, його слід зберігати в сухому критому місці в заводській тарі на палетах 20-40 см від підлоги, застелених поліетиленом. Для цементу в розсипи в якості тари для тривалого зберігання ідеально підійдуть бочки, зверху їх щільно накривають поліетиленовою плівкою, що б максимально обмежити доступ вологи. Для того щоб продовжити термін зберігання не рекомендується змішувати цемент різних марок. Мабуть, одним з найбільш важливих показників при зберіганні продукції є воздухостойкость - це здатність зберігати рівень властивостей, таких як: марка міцності і терміни твердіння, які визначаються виробником в разі тривалого зберігання цементу на повітрі. Якщо не дотримуватися пропонованих виробником норм при зберіганні продукції знижуються показники якості цементу, так як відбуваються процеси гідратації і карбонізації цементних мінералів.

Якщо цемент знаходиться в герметичному поліетиленовому крафт-мішку (багатошаровий паперово-поліетиленовий мішок), то термін його придатності може досягати до одного року і більше. При зберіганні на відкритому повітрі, втрата його активних властивостей може скласти від 10 до 20% за кілька місяців. У зв'язку з цим, ГОСТ 10178 - 85 регламентує терміни придатності даної продукції. Відповідно до Держстандарту терміни храненіясоставляют: 45 діб для швидкотверднучих цементів при поставці в тарі після відвантаження і 60 діб для інших типів цементу.

Важливо пам'ятати, що цемент зможе виконати свої безпосередні завдання, тільки в тому випадку якщо його зберігання проводилося з дотриманням всіх вищевказаних вимог. Якщо ви хочете заощадити, використовуючи прострочений матеріал, це вам навряд чи вдасться, тому що в результаті матеріальні засоби, які ви витратите на відшкодування збитків через застосування неякісного матеріалу, будуть у багато разів більше, тому як бетонний розчин або бетон не буде відповідати необхідної марки міцності.

Наша компанія гарантує якість продукції, що поставляється нами продукції, так як цемент, який ми поставляємо оптом і в роздріб за м.Харкову і всієї України в цілому, завжди має свіжу дату виробництва і відповідає всім вимогам ГОСТ і ДСТУ, що підтверджується паспортом і сертифікатом якості на товар .

Що таке коефіцієнт ущільнення?

Коефіцієнт ущільнення (утряски) - це число, яке використовують у вимірах поставленого сипучого матеріалу, такого як: пісок, щебінь, керамзит, чорнозем, торф, родючий грунт, мармурова крихта та ін.

Наведемо приклад: припустимо, Ви замовили щебінь з доставкою по Харкову, і навантажена машина з товаром приїхала до Вас на розвантаження - то обмір матеріалу, що поставляється згідно ДСТУ 9757-90 повинен здійснюватися таким чином. Вам потрібно заміряти обсяг кузова, де висота дорівнює рівню матеріалу, а не висоті бортів, отриманий обсяг множать на купівлі = 1,15 по ГОСТ 9757-90. Якщо матеріал в кузові самоскида завантажений з гіркою, то в цьому випадку до отриманого обсягу завжди додають приблизно від 1-3 м. Куб в залежності від розміру кузова і висоти гірки.

Приймання по кількості і якості сипучих матеріалів проводиться тільки в кузові машини. У разі якщо матеріал розвантажений, то покупець не має права пред'являти претензії постачальнику (див. ГОСТ 8267-93). Тому настійно рекомендуємо Вам уважно поставитися до приймання продукту, особливо в частині кількості.

Щоб зрозуміти суть цього коефіцієнт, наведемо приклад: Будинки, на кухні: Беремо пакет цукру, насипаємо частина в цукорницю і заміряємо об'єм, отримуємо Vнач. Трохи трясемо, і бачимо, що рівень цукру трохи зменшився - цукор ущільнився. Заміряємо знову і отримуємо Vкон. Відповідно купівлі = Vнач / Vкон. Якщо пересипати ущільнений цукор в іншу цукорницю того ж обсягу, то вийде первинний об'єм Vнач.