«Дом Кирпича»

Всім прекрасно знайомі такі види цегли як червоний (керамічний) або білий (силікатний), а ось з вогнетривким ми стикаємося рідше, але саме цей цегла часто використовується при будівництві камінів або печей в приватних будинках.

вогнетривку цеглу в Харкові Головною відмінною рисою такого матеріалу є його особлива технологія виготовлення і склад, що надає йому властивості, завдяки яким він не руйнується під дією високих температур, що трапляється з іншими цеглою, а навпаки робиться більш міцним і надійним.

Характерні риси

Такий матеріал як вогнетривку цеглу легко відрізнити по характерному пісочного кольору і трохи зернистою фактурою. Його друга назва шамотна цегла, так як основний матеріал для його виготовлення спеціальна глина шамот, яка і додає матеріалу його знамениті вогнетривкі властивості.

тугоплавкі глини шамот надають довгострокового випалу, в ході якого відбувається випаровування води, а сам матеріал втрачає свою пластичність. Після такої процедури поверхню вогнетривкої цегли набуває подобу скла, що також є відмінною рисою цього матеріалу.

Кладка такого цегли, також відрізняється від звичайної своїм розчином, до складу якого входить вогнетривка глина і крихта з цегли. Шов з розчину повинен бути досить товстим, що знизить температурні втрати і забезпечить гарне прилягання.

Варто відзначити, що незважаючи на те, що звичайний цегла здатний витримувати температуру в 1200 ° С, а в звичайній печі вона всього 800 ° С використовувати рекомендується саме шамотна цегла. Це пов’язано з тим, що після нагрівання і наступного охолодження у звичайного цегли руйнується структура, він втрачає міцність, а значить, і довговічною таку кладку для каміна не назвеш.

Також радимо почитати:

Виробництво автоклавного газобетону ;

Лицьова цегла – особливий стиль Вашого будинку ;

Як правильно вибрати цегла – пару наших порад ;

Цегла і його розміри ;