«Дом Кирпича»

Червоний керамічна цегла є на сьогоднішній день одним з найпопулярніших матеріалів для будівництва. Виготовляється така цегла 2-ма способами. Першим є технологія виробництва червоної цегли сухопрессованной формування , а другий – пластичного формування. Різниця даних способів полягає в утриманні певної кількості вологи в сировинний масі.

Технологія пластичного формування

Перший етап виробництва керамічної цегли за технологією пластичного формування це підготовка сировини. У процесі підготовки суміші відбувається подрібнення шматків глини спочатку до 100 – 150 мм, потім за допомогою спеціальних вальців і конвеєрів масу подрібнюють до частинок в 1 мм. Одночасно проводиться видалення з суміші вкраплень каменю й інших домішок.

подрібнення шматків глини

Далі по технології виробництва червоної керамічної цегли пластичного формування відбувається зволоження порошку і перемішування суміші в фільтруючому змішувачі. Зміст вологи в глиняної суміші має становити 18 – 25%, також в суміш включають всі необхідні добавки. Після процедури замісу формують брус, який і є якоюсь заготівлею майбутніх цегли.

перемішування суміші для керамічної цегли

На другому етапі відбувається розрізання бруса на окремі частини – цегла-сирець.

цегла-сирець

Дані заготовки містять багато вологи і при випалюванні, можуть растрескаться, тому третім етапом є сушка. У процесі сушіння вся волога переміщається на поверхню цегли і випаровується, таким чином, відбувається усадка цегли, змінюється його обсяг.

усадка цегли

Важливу роль в процесі виробництва відіграє температура. Її необхідно суворо дотримуватися як при сушінні, так і при випалюванні вироби. Випаровування вологи з цегли-сирцю відбувається при зміні температурного режиму від 0 до 150 ° С і нагрівання має відбувається поступово на 50 – 80 ° С за одну годину, щоб уникнути ризику появи тріщин у виробі. Як тільки вологість цегли-сирцю досягає 8 – 12% він вважається висушеним і відправляється в піч для випалу.

Випалювання – завершальний етап у виробництві. Цегла-сирець відправляється в піч, де він досушивается і тільки потім температуру підвищують до 550 – 800 ° С. При впливі високих температур відбувається розпад кристалічної решітки молекул глини, пропадає пластичність і знову відбувається усадка цегли. Технологія виробництва червоної керамічної цегли пластичного формування має на увазі збільшення температури на 300 – 350 ° З в годину. Її деякий час утримують постійної, поки не вигорить весь вуглець, і тільки потім температуру підвищують. Під вплив температур вище 800 ° С відбувається структурна зміна вироби. Деякий час витримується гранична температура для того щоб рівномірно прогріти виріб і потім поступово її починають знижувати спочатку на 100 – 150 ° С за годину, а після подолання рубежу в 800 ° С на 250 – 300 ° С.

досушування та випалювання цегли

При такому виробництві одна партія червоної цегли обжигается 6 – 8 годин і в процесі випалу відбувається зміна структури виробу і його усадка кілька разів. В результаті виробництва виходить міцний і водостійкий цегла, стійкий до різних перепадів температур і володіє відмінними звуко- і теплоізоляційними параметрами.

Технологія сухопрессованной формування (гіперпрессованний цегла)

При використанні технології виробництва червоної цегли сухопрессованной формування цегла виходить не такий морозостійкий, проте має чітку і акуратну форму. Спочатку глину має вологість 6 – 7% подрібнюють в порошок, потім поштучно формуються цеглини за допомогою спеціальних пресів. Отриманий таким чином цегла-сирець не беруть під сушінні і відразу відправляють на випал.

сухопресована цегла в Харкові

Так як вироблений таким чином червона цегла має акуратні чіткі контури, його часто використовують для зовнішнього облицювання будівель. Для виробників ця технологія цікава низьким показником енергоємності, так як дозволяє економити на витратах, що позитивно відбивається на вартості такого цегли.

Читайте також:

Вибираємо клей для газобетону ;

Вибираємо щебінь для бетону ;

Теплий дім з газобетону ;

Цегляна кладка і перев’язка ;