«Дом Кирпича»

Якщо Вас цікавить складність виробництва такого будівельного матеріалу як цемент, то тут варто відзначити, що весь процес складається всього з двох етапів:

Якщо Вас цікавить складність виробництва такого будівельного матеріалу як цемент, то тут варто відзначити, що весь процес складається всього з двох етапів:

    • Отримання клінкеру
    • Змішування подрібненого клінкеру з гіпсовим каменем і добавками.

Звичайно, як і будь-який процес виробництва, перший етап бере свій початок в родовищах. Для виготовлення цементних сумішей розробляють вапнякові кар’єри, сировину з яких подрібнюють до освіти шматків до 10см і відправляють на сушку. Після цього відбувається помел підсушеної породи і випал. На виході і виходить основа майбутнього будматеріалу – клінкер.

Підготовка до другого етапу включає в себе подрібнення клінкеру і гіпсу, а також відбір і сушку необхідних мінеральних складових. Другий етап, як уже говорилося вище, це змішування всіх заготовок і доведення суміші до порошкоподібного стану.

Варто відзначити, що перераховані етапи виготовлення можуть мати на увазі кілька варіантів підготовки сировини.

Перший спосіб називають сухим. В такому випадку матеріали висушують перед або під час помелу.

Другий – мокрий. Як можна зробити висновок з назви, подрібнення характеризується наявністю водного середовища. Цей метод актуальний для отримання цементу, до складу якого входить глина і спеціальні добавки з залізом.

І звичайно третім способом є комбінація двох перерахованих вище.

Кожен виробник має право використовувати будь-який найбільш відповідний метод, на підставі своїх можливостей і для отримання цементу з необхідними характеристиками.

Читайте також:

Виробники і постачальники будматеріалів – як здійснювати покупки? ;

Бетон і вибір ремонтної суміші ;

Цемент і його різновиди ;

Цемент М400 або М500? ;