«Дом Кирпича»

Найбільш популярним матеріалом для зведення будинків на сьогоднішній день залишається цегла , так як він здатний забезпечувати будівництві належну міцність і довговічність.

цегла в Харкові На сьогоднішній виробники даної продукції пропонують досить великий вибір варіантів цегли з різними характеристиками, серед яких виділяються варіанти і для обробки будівель – лицьової і клінкерна цегла.

Питання про раціональність використання кожного з цих варіантів залишається актуальним, так як багато забудовників віддають перевагу тому чи іншому варіанту. Серед відмінних характеристик можна виділити:

  • Рівень поглинання вологи. Клінкерна цегла відрізняється більш низьким показником, що не перевищує 6%, у той час як у лицьового цей показник знаходиться в межах 8-12%.
  • Міцність, яка для клінкеру становить майже 500Мпа, а для лицьового – 200МПа.
  • Морозостійкість. Для лицьового це майже 100 циклів, а у клінкеру – 500.

Крім цього клінкер позиціонують як матеріал з необмеженим терміном служби, однак, незважаючи на прекрасні характеристики цей матеріал менш популярний через велику вартість. Тому при зведенні невеликих приватних будинків віддається перевага особовому типу цегли, який готовий прекрасно служити більше 100 років.

Варто також відзначити, що клінкер рідко відрізняється однотонністю і виробник може вдаватися до різних технологічних прийомів його декорування.

Таким чином, можна зробити висновок, що якщо Ви не зводите середньовічний замок, то цілком виправдана покупка більш доступного лицьової цегли.

Також можете почитати:

Все про фундамент: закладка, розмітка і глибина ;

Матеріал і прокладка для фундаменту ;

Укладання блоків з газобетону ;

Газобетон VS Пінобетон: що вигідніше? ;