«Дом Кирпича»

Ринок будівельних матеріалів балує різноманітністю і асортиментом, з кожним роком з’являються нові, вдосконалені матеріали. Але – такий матеріал, як цегла по праву вважається одним з головних будівельних старійшин для зведення будівель. Основна маса населення помилково розрізняють тільки два види цегли – білий і червоний. З розвитком будівельної промисловості асортимент будівельної цегли розширився, з’явилися нові види, для різних цілей і завдань. Виробництво цегли зростає з року в рік значними темпами, попит на нього надзвичайно високий у всіх регіонах земної кулі.

Цегла – що це?

Загалом – брусок запеченої глини, часто додають різні добавки для вдосконалення технічних показників. Основний класичний розмір одинарної цегли 250*120*65 мм, полуторного 250*120*88 мм, подвійного 250*120*138 мм. На нашому ринку існують чотири основних види цегли – керамічна, силікатна, вогнетривка, облицювальна.

цегла в харкові

Основні характеристики цегли

Міцність – чим вище марка, тим міцніше; від М-50 до М-200. Для будівництва приватного будинку досить М-100.
Морозостійкість – здатність протистояти перепадам температур, для наших широт актуальна марка F35. Число показує кількість замерзань і відтавань, від t-18c до t + 20c без найменших тріщин або руйнувань.
Щільність – порожнистий або повнотіла; чим більше в ньому пустот, тим він легше і тепліше. Сучасне виробництво направлено на виготовлення пористого цегли, з великою кількістю пор. За вартістю він дешевше повнотілої. Із застосуванням саману зменшується навантаження на фундамент, але повнотіла класичний цегла краще витримує навантаження. Готові стіни з повнотілої цегли в основному потребують утеплення, так як він погано зберігає тепло, добре проводить холод.
Теплопровідність – здатність матеріалу проводити через власний обсяг тепла. Показник безпосередньо залежить від щільності матеріалу – чим більше в ньому пір і пустот, тим теплова ефективність вище – він краще зберігає тепло. Через порожнечі, в яких є повітря, холоду складніше перебратися у внутрішній шар стін. Колір – залежить від складу, домішок, способу виробництва; керамічний – в червоних тонах, силікатна – білий. Екологічно безпечний матеріал – базову сировину – глина і пісок, тому не виділяє шкідливих випарів.

Основні характеристики цегли

Різновид цегли за матеріалом

Керамічна – виготовляється з глини шляхом випалу, колір від червоного до коричневого, не повинен мати тріщин, підпалин – інакше це шлюб. Має шорстку поверхню, при ударі видає дзвінкий звук; розрізняють рядовий, стіновий і лицьовій облицювальна. Цей різновид вважається самим універсальним, затребуваним матеріалом, з якого зводять будинки, різні будови, огорожі та паркани. Усі будівлі відрізняються високою міцністю, надійністю, красивим зовнішнім виглядом.
Силікатна – маса, що складається з піску 90% і вапна 10% з різними добавками. Після формування піддається обробці в автоклаві – впливом водяної пари і високого тиску при високій температурі. Переваги перед керамічним – низька ціна, різна колірна гамма, високі показники звукоізоляції.Головний недолік – низька вологостійкість, тому, його не використовують в фундаментах, з нього не зводять несучі стіни, його не застосовують під місцях з високими вимогами міцності і довговічності. Основне його використання – міжкімнатні стіни і перегородки.Чи не показаний до застосування для камінів, печей і подібних споруд.
Вогнетривка – рядова керамічна цегла незважаючи на свою універсальність, не пристосований до тривалого впливу високої температури. З нього не можна робити каміни, печі, труби, для цього існує особливий вид – вогнетривкий. Він здатний витримувати температуру близько 1800С тривалий час без зміни властивостей і характеристик.
Інша його назва – шамотна або пічної – виготовлений з вогнетривкої обпаленої глини.
Облицювальна – виготовляється шляхом пресування з вапняку, цементу і пігментних добавок. Добавки додають матеріалу потрібний колір і фактурність, завдяки їм він не вигорає, не вицвітає на сонці.

різновиди цегли

Різниця за метою застосування

Рядова цегла– використовується для зведення стін, будинків, перегородок, фундаментів. Має шорстку поверхню, легко піддається обштукатурюванню. Різні дрібні тріщини і відколи цілком припустимі, зовнішня сторона повинна бути закрита будь-яким матеріалом – штукатурка, пластик, облицювальна будь-який матеріал.
Особовий – фасадна, має ідеальну поверхню, використовується для фасадних робіт по обробці стін. Має два різновиди – фактурний, з рельєфною поверхнею і фактурний. Фактурний використовується для декорування окремих частин будівлі, вікон, прорізів, арок.
Клінкерна – міцний, стійкий до агресивного зовнішнього середовища, не має обмежень по квітам і текстурі. Зовнішній вигляд різноманітний – під старовину, під плитку, з ефектом випалу, що робить його дуже затребуваним. Не потребує подальшої обробки, штукатурки. Єдиний недолік – його вартість, вона вище, ніж у інших видів.
Шамотна – унаслідок специфічного виробничого процесу, має підвищену стійкість до високої температури, для цього його і створили. З такого матеріалу кладуть печі, каміни, великі мангали …

види цегли
Цегляний матеріал – основа будь-якого будівництва, важливо знати, для яких цілей ви його будете використовувати. Це дозволить зробити правильну покупку у перевірених виробників продавців, де обов’язково підкажуть, якщо є сумніви.

Ознайомитися з інформацією російською мовою за посиланням