«Дом Кирпича»

Керамзит в приватному будинку

Приватний будинок вимагає до себе постійної уваги і догляду, з часом з’являються тріщини в різних місцях, відколи, перекоси … Для ремонту, утеплення та інших робіт потрібні сучасні будівельні матеріали.

Що таке керамзит

Одним із затребуваних матеріалів є штучний щебінь – керамзит. За міцністю поступається натуральному каменю – щебеню, але завдяки своїм характеристикам значно його випереджає за багатьма параметрами.

Що таке керамзит

Це природний екологічно чистий матеріал, у виробництві не бере жоден хімічний елемент. Контроль здійснюється шляхом випалюванні в спеціальних печах легкоплавку глини. Поверхня утворених гранул запікається, а всередині утворюються пори. Таким чином отримують неправильної форми гранули, які в подальшому сортують за розмірами. Кожен такий кульку називається фракцією, у кожної з них свої переваги і призначення. Головне застосування – в якості утеплювача горищ, підлог, перекриттів.
Перерахуємо плюси даного матеріалу:

 • легкість;
 • морозостійкість;
 • низька вартість;
 • вогнестійкість;
 • вологостійкість;
 • міцність;
 • довговічність;
 • висока звукоізоляція.

Як ми бачимо – при своїй доступною ціною, матеріал володіє цілим набором позитивних качеств.Чем більше пористість гранул, тим вище теплоізоляційні показники матеріалу.

Фракції керамзиту

Матеріал класифікують за розміром гранул – фракціям, звідси різне призначення.

 • 0 – 5 мм – керамзитовий пісок, має найнижчу ціну. Спеціально не проводиться, його отримують як відходи виробництва. Застосовується у вигляді наповнювача в бетонних масах, їм замінюють звичайний пісок, який дорожче в ціні. Таким чином знижують собівартість бетону, без втрати якості. Також застосовується взимку в якості присипання проти ожеледиці на дорогах і вулицях. Виробництво тротуарної плитки, керамзитоблоков, легкого бетону.
 • 5 – 10 мм – теплоізоляція горищ, теплі підлоги, виробництво керамзитоблоков, легкі бетонні маси. Має найвищу насипну щільність, використовується для вирівнювання підлог.
 • 10 – 20 мм – затребувана і універсальна фракція. Завдяки розміру гранул, користується підвищеним попитом: утеплення та вирівнювання підлог, утеплення горищ, фундаментів, стін, перегородок. Використовується у виробництві керамзитоблоков, товарного легкого бетону. Також задіяний в декоруванні паркових зон, стежок, клумб, квітників. Використовується садівниками в роботах по дренированию грунту для вентиляції грунту.
 • 20 – 40 мм, найбільша фракція, має невисоку насипну щільність, при засипці утворюються порожнечі – доріжки холоду, тому, часто до неї додають більш дрібні фракції керамзиту, для заповнення пустот. Використовується для утеплення в місцях товстого шару утеплювача – шляхопроводи, теплотраси.

фракції керамзиту

Товщина керамзиту як утеплювач в 10 см еквівалентна 25 см деревини або метрової кладці цегли

Тепла підлога з керамзиту

У своєму будинку основне застосування даного матеріалу – утеплення підлог, їх облаштування. Така основа не схильна до грибків, цвілі, буде служити господарям багато років. Теплий сучасний підлогу можливо зробити як в старому будинку, так і в новому. Для економії коштів, такі роботи можливо провести самостійно, нічого складного в цьому немає.
Розглянемо коротко даний процес:

 1. Місце проведення робіт повинно бути ретельно очищено від бруду і сміття, ніяких шкідливих домішок в керамзиті не повинно бути. Залишки старих підлог необхідно винести і прибрати, щоб нічого не заважало роботі.
 2. Якщо в обраному місці пролягають дроти або труби, їх бажано додатково ізолювати плівкою або скотчем.
 3. Далі необхідно провести гідроізоляцію основи підлог – для цього застосовують або плівку, або звичайну бітумну мастику.
 4. Далі – приступаємо до основного процесу, але для цього необхідно визначити спосіб заливки підлог.
 5. Напівсухий метод – керамзитом засипаємо підставу, його висота повинна бути на 2 – 3 см нижче майбутнього підстави. Потім підлогу заливається рідкої цементною сумішшю і дають вистоятися і висохнути.
 6. Сухий метод – найпростіший і недорогий, полягає в засипці підстави керамзитом до потрібного рівня.Зверху укладається підлогове покриття.
 7. Мокрий метод – полягає в заливці підлог готовим керамзитовим розчином, який можна купити готовий або змушують самостійно.
 8. Рівне спорудити підлоги досить непросто, тому, для коригування рівня заливають контрольний бетонний розчин в кілька сантиметрів.
 9. В ідеалі – заливний підлогу висохне через 20 – 30 діб, тільки після цього, на нього можна встановлювати меблі.

Тепла підлога з керамзиту

Переваги і недоліки

Основною перевагою керамзитового статі є:

 • низька вартість монтажного процесу,
 • екологічна чистота і безпека,
 • поглинання шумів,
 • низька теплопровідність.

Єдиний мінус – не рекомендується монтувати такі підлоги в ваннах, лазнях, кухнях – місцях підвищеної вологості. Даний матеріал має здатність вбирати вологу, з усіма наслідками, що випливають.
Для декорування клумб, альтанок, квітників у продажу можна купити кольоровий керамзит. З його використанням ділянку можна перетворити в райський куточок. Дрібна фракція підійде для мощення доріжок, для захисту квітів від бур’янів. З великих кульок із застосуванням клейової суміші можна виконати хитромудрі фігурки, які прикрасять фазенду, паркову ділянку, сад, квітник.

Ознайомитися з інформацією російською мовою за посиланням