«Дом Кирпича»

Щебінь можна назвати одним з популярних сипучих матеріалів, який додається в будівельні суміші для додання їм необхідних якостей, серед яких і бетон.

Щебінь в основному виготовляється або з граніту або з вапняку, і використовувати їх рекомендується в різних областях будівництва. Тому перш ніж використовувати його, в тому числі і при виготовленні бетонної суміші, необхідно орієнтуватися на його особливості.

Звичайно, в залежності від типу вихідного матеріалу відрізняється і пропонована на щебінь вартість, однак орієнтуватися на дешевизну матеріалу при його придбанні не варто. Залежно від виду і якості щебеню його вважають за краще використовувати в тій чи іншій сфері.

Бетон і фракції щебеню

Використання щебеню дозволяє вирішувати ряд завдань : так одна фракція щебеню використовується в будівництві доріг, інша фракція щебеню – для фундаменту, гідротехнічних споруд і т.д.

Однак саме як крупний заповнювач для бетонної суміші щебінь використовується найчастіше, так як завдяки йому матеріал ставати більш міцним, довговічним і не схильний до усадки. Також зменшується обсяг цементу, який використовується в складі бетону. фракції щебеню

При виборі щебеню необхідно враховувати і форму матеріалу. Не рекомендується в будівництві використовувати матеріал з плоскими або голкової формами, так як це погано позначається на характеристиках бетону.

Також багато постачальників пропонують фракційний щебінь, таким чином можна вибрати великий або дрібний матеріал залежно від цілей його застосування.

Гранітний тип щебеню фракцій 5 – 20 найчастіше використовують під час прокладення асфальтів або виготовленні ЗБВ. Більший матеріал (до 70) – при формуванні трамвайних і залізничних колій.

Вапняковий щебінь дорожчий, але саме цей матеріал вважається кращим в своєму класі і може застосовуватися для будь-яких цілей.

Читайте також:

Вибираємо клей для газобетону ;

Технологія виробництва червоної цегли ;

Будуємо теплий будинок з газобетону;

Цегляна кладка і перев’язка ;