«Дом Кирпича»

Облицювання фасаду – популярні матеріали

Облицювання фасаду будинку – особа будинку і господарів, останній штрих в будівельних роботах. Оригінальність рішення виділить будова серед інших, надійно захистить від впливу зовнішнього середовища, підтримає мікроклімат всередині приміщення. Ринок будівельних матеріалів переповнений матеріалами для обробки на будь-яку ціну, та на будь-який смак.

Основними є:

 • фактурна штукатурка;
 • облицювальна цегла;
 • клінкерна цегла;
 • штучний або натуральний камінь;
 • сайдинг;
 • фасадні панелі.

Перед облицюванням часто утеплюють фасад пінопластом, ватою, іншими матеріалами. Потім теплий шар приховують фасадними матеріалами.

облицювання фасаду

Завдяки використанню облицювальних матеріалів, отримуємо:

 • унікальність будови;
 • звуко і теплоізоляцію;
 • захист від впливу зовнішнього середовища;
 • простота монтажу;
 • правильний мікроклімат всередині приміщення;
 • вирівнювання кривизни стін.

До того ж, старенький застарілий будинок після обробки фасаду, набуде нового, сучасного вигляду і отримає другу путівку в життя.

Облицювання фасаду будинку

Не обов’язково купувати дорогі для цього матеріали, так можна і розоритися. Варто придивитися до бюджетних матеріалами, до того ж, такі роботи при невеликих обсягах, можна виконати самостійно.

Основні популярні способи штукатурки

Штукатурка – короїд, шуба, баранчик – це популярні види зовнішньої обробки. Найбільш доступна в роботі – шуба – проводиться цементно піщаною сумішшю. До складу короеда для фактурності, входить дрібна фракція кварцового піску. У продажу є суміші з різними фракціями – більше і дрібніші – на смак і вибір покупця.

Короїд – при нанесенні на стіну, виходить малюнок, який залишає жук короїд на деревині. Робота з короїдом вимагає знання деяких прийомів і способів роботи з подібними сумішами.

види штукатурки фасадів

Шуба, баранчик – найдоступніший варіант нанесення захисного шару. Роботу можна проводити вручну за допомогою маленького віника або товстої кисті для фарби. Краще буде придбати на ринку або в будівельному магазині пристосування для закидання цементної суміші на стіну. Це невелика ємність з ручкою, всередині розташовані лопаті, на які потрапляє розчин. Обертаючи ручку, розчин лопатями накидається на стіну. Робота не вимагає особливої вправності і навичок, незалежно від складу суміші. Штукатурку можна замісити самостійно – цемент, пісок, вода, а також можна купити готову. Важливо вгадати з в’язкістю розчину, щоб він не поплив зі стіни.

Колір для фасаду будинку

Колір фасаду грає не останню роль, тому, штукатурку, в основному, фарбують в улюблені кольори господарів. Як правило, це колір персика з різними теплими відтінками. Фарба також проста в роботі – густа суспензія розводиться водою, наноситься звичайним валиком або пензлем. Будова виходить підтягнутим, свіжим, рівним.

Колір фасаду будинку

На свіжих будівлях не рекомендується даний тип облицювання так як, боїться усадок будівлі, глибокі тріщини в будівлі порвуть штукатурний шар.

Облицювання фасаду з цегли

Цегляне облицювання – популярний варіант, виконується керамічною цеглою, за вартістю значно дорожче попереднього варіанту. Володіє безперечною перевагою перед штукатуркою – не боїться тріщин на стінах. Важливо вибрати матеріал у перевіреного виробника, у якого повинні бути сертифікати якості. Це стосується не тільки цегли, а й цементу або клейової суміші.

Клінкерна цегла для облицювання – розхожий затребуваний матеріал, має особливий попит у населення. Відмінність від звичайного цегли в тому, що його виробляють в різних колірних відтінках, різної фактури і розмірів, повнотілою і порожнистою.

Облицювання фасаду цеглою

Для оздоблення стін будівель використовують пустотілий варіант, з метою зменшення навантаження на єдиний фундамент. До того ж, повітря всередині цегли – відмінний захист стін від промерзання, додатково звуко і теплозахист.

Кам’яна облицювання фасаду

Натуральний камінь – мабуть найдорожчий варіант для оздоблення фасаду. Цілий будинок рідко їм обкладають, в основному виділяють нижню частину. Як варіант – штучний декоративний камінь, який також коштує недешево. Але його виробляють в різних кольорах, розмірах. Для здешевлення вартості можна купити відходи каменю на переробних кар’єрах, шлюб коштує значно менших грошей.

Кам'яне облицювання фасаду

Інші види оздоблювальних матеріалів

Сайдинг – недорогий варіант для захисту і утеплення стін. Вимагає установки додаткового каркаса, на який і кріпляться самі пластини. Як правило, в зазор між стіною і пластиною, укладають шар мінеральної вати. Отримують подвійну ізоляцію і прекрасний зовнішній вигляд будівлі.

сайдинг

Фасадні панелі – новий матеріал для облицювальних робіт. Міцність, стійкість до навантажень і перепадів температур роблять цей матеріал особливо популярним. Зовнішня сторона таких панелей виконується в різних видах – під цеглу, плитку, дерево, хвиля, кераміка. Колірна гамма також обширна – на будь-який смак. Внутрішня сторона таких панелей виконана з алюмінізірованной паперу. Таким чином досягається додаткова теплоізоляція і захист від вогкості. З’єднувальні елементи мають пази, що значно полегшує збірку таких панелей. Даний матеріал має доступні ціни, простий в монтажі, при нагріванні не виділяє запаху. Також фасадні панелі застосовуються і для внутрішньої обробки приміщень.

фасадні панелі

Підсумок

Ми розглянули найбільш доступні за ціною матеріали для оздоблення стін. Є варіанти з дерева, металу, мармуру, мозаїки – але за ціною вони менш доступні основним масам населення.

Ознайомитися з інформацією російською мовою за посиланням